Alchemiczne podróże? Czy ktoś nie miewa wątpliwości..?

0 Flares Facebook 0 0 Flares ×

Znowu wyruszasz w daleką drogę. Myślisz:

Mam przed sobą tyle dróg. Nie mam pewności, której wybrać. Obawiam się, że popełnię błąd. Mógłbym go przecież żałować do końca dni… Czytaliśmy wszyscy, że najmniejsza pomyłka w trakcie Pracy sprawi, że martwotę ciała sprowadzi na nas trujących oparów chmurą Smok… Czy powinienem zawrócić..?

Czy ktoś nie miewa wątpliwości? Bywają momenty kiedy stajemy na rozdrożu. Po którejkolwiek ścieżce będziemy potem stąpać, drugiej już wtedy nie poznamy. Zawsze tracimy tak wiele możliwości… Przecież, gdyby pomyśleć o tym, i o tamtym, o samochodzie, o kliencie, o dziewczynie, o książce, o grze, o rodzinie, o alchemicznych tajemnicach – zawsze w tym momencie nie myślimy o… [Wszystkim] – [to coś].

Buddhist meditates

z: https://pixabay.com/pl/พระ-starożytny-medytacja-1807518/

Jak ktokolwiek mógłby mieć pewność, jeżeli nawet do każdej rzeczy może podejść od jeszcze innych stron. Przecież Natura jest tak wielowymiarowa… I nie chodzi tutaj, o jakąś ezoteryczną paplaninę – np. w metodach obliczeniowych za wymiar traktujemy… stopień swobody. Jeżeli coś może w równaniu (macierzy, czy czymś, czego nie zrozumiałbym pewnie i w ciągu trzech najbliższych wcieleń :p) ulec zmianie, to nosi miano wymiaru. W konstrukcjach robotycznych np. wymiarem nazywamy miejsca, gdzie np. ramię może się wyginać, wydłużać, obracać itp.

Dlaczego to mówię? Wydaje mi się, że jeżeli chcemy mówić o przejściu do 5-wymiarowej rzeczywistości, powinniśmy postarać się określić wpierw, do czego się który wymiar odnosi. Czy to bez sensu, bo przecież wiadomo, bo x, y, z, czas no i super-czas, bo no naprawdę, za dużo miejsca na przypisania tutaj nie ma? A pomyślmy. Załóżmy, że wysyłam list. Tak – czas ma tutaj znaczenie. x, y, z też – bo określa, czy listonosz go dostarczył. Ale nie zawsze. Bo jeżeli jestem autorem tej korespondencji, tak naprawdę jego x, y, z mnie nie interesuje – bardziej obchodzą mnie zmienne – dostarczony, przeczytany, podlegający jakiemuś działaniu (bo ktoś odpisał, a ktoś podarł). Jako adresata z kolei najbardziej jest mi intratna treść, długość, czy forma estetyczna. I czy kogoś z nas interesuje, czy szedł przez Poznań czy Krosno? Wpływa to zapewne z reguły na zmienną czas, jednak znowu, nie zawsze odgrywa najważniejszą rolę.

No kurczę, ale jak to się ma do tej wcześniejszej części tekstu? Mam w głowie zamęt…

Dog

https://pixabay.com/pl/zwierząt-pies-pet-wyścig-pysk-psa-1787835/

Jeszcze chwila fermentu i za moment może wszystko stanie się jasne? Swoją drogą, tak zupełnie odchodząc od tematu, myślałeś kiedyś, jak to jest, że światło… świeci? No niby nic. Jest Słońce, to jest jasno. Jest Księżyc, to jest ciemno. Taka jest Natura. Słońce świeci, bo jest jasne. No tyle. Więcej ludzki rozum nie sięga. Mój przynajmniej. No, świeci, to świeci, o chuj Ci chodzi? Nie wiem, taka myśl ostatnio.

No, to odszedłem od tematu, to mogę doń wrócić ze zdwojoną siłą. Nabrałem perspektywy i już przypomniało mi się, co miałem do napisania :p To mamy te wymiary, nie? No, i one są. Jest x, y, z i tyle, koniec artykułu.

0 Flares Facebook 0 0 Flares ×

Informacje o Jeż

Jestem studentem i pracuję.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>